css/ Medentazone Sağlık ve Bakım Ürünleri Ltd
adasd

Ağız Bakımı

Ağız Duşu Neden Gerekli?

Günlük ağız bakım rutininde diş fırçası, diş ipi ve ağız gargarası kullanımı ayrılmaz bir bütündür. Diş fırçası dişlerin temizlenmesi için en doğru teknik ile kullanılsa daha ağızın %40’lık bir kısmına erişemeyerek savunmasız bırakır. Bu noktada ağız duşu basınçlı hava ve su püskürtme teknolojisi sayesinde ağız içinde tam hijyen sağlar.

Özellikle ortodonti, implant tedavileri gören kişilerin veya diş etihastalıkları, diş hassasiyeti ya da bitişik ve çarpık diş yapısına sahip kişiler ağız duşu kullanımını günlük rutinlerine eklemesi gereklidir. Ayrıca ağız bakımını tamamlayıp maksimum hijyene sahip olmak isteyen herkesin kullanımına uygundur. Seçilecek ağız duşunun basınç seviyelerinin mutlaka kişisel diş hassasiyetinize uygun olarak ayarlanabilyor olması gerekir. Bunun yanından diş yapısı ve ihtiyaca uygun olarak özelleştirilebilen mod seçeneklerinin olması kullanımı rahatlaştıracaktır.

Ağız duşunuzu dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanmaya başlayın. Su haznesi içerisine oda sıcaklığında su doldurduktan sonra banyo lavabonuz üzerine hafifçe eğilin. Kullanmak istediğiniz modu ve basınç seviyesini ayarlayın. Ağız duşu başlığını ağınızın içerisine koyarak dudaklarınızı büyük oranda kapatın ancak sımsıkı kapatmamaya özen gösterin. Ağız duşu kullanımı sırasında içeri püskürtülen suyun ağzın bir kenarından dışarı akması gerekir. Her gün 1 dakika diş ve diş etlerinizin arasında gezdirerek temizliğinizi tamamlayın.

Ağız hijyenini sağlamadaki katkısı nedeniyle diş eti iltihabı konusunda da olumlu etki sağlayan bir yöntem olan ağız duşunun kullanılması sayesinde diş eti kanamaları da bir sorun olmaktan çıkarılabilir. İltihap oluşumunun engellenmesine bağlı olarak diş fırçalama sırasında kanama oluşması riskini minimize eder. Ağız duşu ağız içerisindeki bakterilerin oluşumunu engelleyerek ağız kokusu gibi sorunların yaşanmasını önler.