css/ Medentazone Sağlık ve Bakım Ürünleri Ltd
adasd

Ağız Bakımı

Günlük Ağız Bakımı

Ağız bakımı hem fiziksel hemde mental olarak insan sağlığını en fazla etkileyen bakım rutinidir. Güzel ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak topluluk içinde kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlarken özgüvenimizi tazeler. Aynı zamanda uzun süre tedavi edilmeyen bir diş çürüğü kalp krizine sebebiyet verebilecek kadar büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple sağlıklı bir ağız sağlıklı bir vücut demektir. Peki ağız sağlığımızı korumak için günlük rutinimizde neler olmalı?

  • Düzenli diş fırçalamak: Diş hekimlerinin önerisi günde en az 2 kere dişlerimizi bir fırça ve diş macunu kullanarak en az 2 dakika süre ile fırçalamak. Düzenli diş fırçalayarak günlük ağız bakımınızın minimum gereksinimlerini karşılar ve ağız içinin %60 kadarının hijyenini sağlarmış oluruz.
  • Normal diş fırçası interproksimal yüzeylerde çok etkili değildir. Diş ipi ve dişler arası fırça gibi yardımcı unsurların da kullanılması gerekir. Özellikle arkalarda kalan alanlarda diş çürüklerinin çok daha sık görüldüğü bilinimekte. Bu sebeple fırçalama sonrası diş aralarının ve arkada kalan kısımların temizlenmesi için diş ipi kullanımı, ara yüz fırçası ile temizlik ve ağız çalkalama suları ile ağız bakımı devam ettirilmelidir.
  • Diş ipi kullanmakta zorlanan veya detaylı ve tam hijyen isteyen kişilerin ağız bakımı rutinlerine ağız duşu kullanımı eklemelerşi gerekir. Diş hassasiyetinize uygun kullanım imkanı sunan ağız duşu kullanımı özellikle arkada kalan alanların, diş aralarının, ortodontik tedaviler sırasında tel aralarının da detaylı şekilde temizlenmesini sağlayarak ağız içinde tam hijyen imkanı sunar.
  • Düzenli diş hekimi kontrolleri sonrası diş taşı temizliği ve gerekli tedavilerin yapılması diş ve dş eti problemlerinin yaşanma olasılığını düşürmektedir.

Düzenli ağız bakımlarını gerçekleştirerek sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olun, güvenle gülümseyin.